Zamówienie ze strony. Ze strony Studia Kwadrat można wysyłać zlecenia na wykonanie naświetleń i odbitek próbnych. Podobnie jak na skanowanie i druk niskonakładowy. Po wypełnieniu pól formularza wystarczy nacisnąć przycisk "Wyślij", aby zamówienie do nas dotarło. Aby mieć pewność, że tak się istotnie stało, możecie Państwo wpisać swój adres e-mailowy (w formularzu jest odpowiednie pole) i zamówienie dotrze również do Państwa. Wiadomość, którą Państwo otrzymacie będzie zawierała załącznik "zamowienie.prn". Wysłanie tego pliku na drukarkę (np. przez "copy zamowienie.prn lpt1") spowoduje wydrukowanie zamówienia, dokładnie w takiej formie, w jakiej drukuje się ono u nas. Jedynym warunkiem jest posiadanie drukarki obsługującej język PCL (prawie wszystkie drukarki laserowe go rozumieją), ponieważ w PCLu plik ten jest zredagowany.
   Jeśli zauważycie Państwo jakieś niedogodności prosimy zgłaszać je do webmastera.

   FTP. Korzystanie z mechanizmu FTP do uploadowania (wysyłania) plików wymaga użycia programu do FTP. Jest ich wiele i większość z nich jest dostępna na sieci jako freeware lub shareware. Można też taki program ściągnąć od nas. FTP Explorer jest prostym programem, ale ma możliwość pracy w trybie PASSIVE, który jest konieczny do pracy z naszym serwerem FTP.
   Przed wysyłaniem plików na serwer FTP, należy wypełnić opisane wyżej zamówienie.
   Na konto należy logować się w trybie annonymous. Pozwala to załadować plik do dowolnego wybranego przez siebie lub nowoutworzonego katalogu. Jeśli zależy Państwu na większym bezpieczeństwie i poufności Waszych danych, możecie zażyczyć sobie Państwo prywatne konto FTP. Do takiego konta będziecie mieli Państwo wyłączny dostęp (nie licząc, co oczywiste, naszych operatorów). Aby mieć takie konto należy zgłosić się osobiście do naszej firmy lub wysłać odpowiedniego e-maila tutaj.

   E-MAIL. Możliwe jest też wysyłanie plików za pomocą zwyczajnego e-maila. Na konto kwadrat@studiokwadrat.com.pl należy wysłać wiadomość i dołączyć do niej opowiednie pliki w postaci załączników.
   Oczywiście, tak jak w przypadku FTP, również należy wypełnić zamówienie.

   UpLoader. Wkrótce uruchomimy system, który jeszcze bardziej usprawni wysyłanie zleceń i plików. Odpowiednia aplikacja pozwoli na wybranie z dysku i przesłanie plików bez konieczności uruchamiania klienta FTP i wysyłania e-maili.